2012 m. balandžio 22 d., sekmadienis

Studentai-moksleiviams,moksleiviai-studentams!

Na ką,pradedam rašyti...rankos atprato,knygutės trys lapai prirašyti.Bandom.Gal kam įdomu bus.Antra diena Vilniuje
Pirma SMMS.
Atsikeliu sesers bute,vienas.Ir visai gerai jaučiuosi,įsijungiu muziką ir galvoju,kad galėčiau ir gyventi Vilniuje...
Na ką-pradžia.
Lietus lyja,bet nėra šalta.Mūsų susitikimo vieta-rotušės aikštė.Atkeliauju,o ten jau daug jaunimo,visi sustatyti į ratą ir jau vyksta susipažinimai,registracija.Atrandu pažįstamą-Rimantą(apie jį vėliau).
Susirenkam daiktus ir visi keliaujam pasidėti į Jėzuitų gimnaziją. 
Ji pastatyta 1570 metais.Normaliai? Viskas kaip per Harį Poterį,tik trūksta tų laiptų kur sukinėjasi. Išties labai įdomus pastatas,pačiame Vilniaus senamiesčio centre.O koks vaizdas pro langus...Matosi rotušė,Gedimino bokštas ir visa kita...Buvo verta vien dėl jos ten keliauti,o jeigu dar kas būtų parodęs jos požemius...Nes pačia mokyklą apvaikščiojau per pusvalandį,nes išties didelė ir klaidi,bet labai gražiai sutvarkyta.
Po to visi gavome savo koordinatorius,patekau į grupelę su dar 6 merginom ir gavau tokią pirmo kurso studentę,fizikę Moniką.Na tikrai ne kokia ''noobe'' fizike,paprasta,aktyvi mergina ir vsio.Labai pasikeitė mano požiūris į fizikus(apie tai vėliau).
Tada iškeliavom į planetariumą.Nesu buvęs niekada,tai pasirodė įdomu.Einant susipažinau su tokia vilniete Lina,tai nustebino,kad tiek daug žino apie mašinas,tai visą kelią iki ten prakalbėjom apie jas.
Nukeliavus į planetariumą pradžioje buvo įdomu,bet vėliau užmigau,nes labai monotoniškas balsas mums pasakojo ir sėdėjome ant tų senų sovietinių kėdžių...
Grįžom į mokyklą,ten jau gavome kabinetus,truputi išsipakavom ir keliavom valgyti vakarienės.
P vakarienės protmūšis...Bet toks ''lievas'',visai nemokėjo jo rengti.Neužskaitau,kai tiek daug esu matęs.Nebuvo labai smagu,bet judam toliau.Susipažinau savo komandoje su tokia ultra bio-chemike Luka.Įdomiai pakalbėjom,vienas iš kito pasimokėm truputi.
Na ką pradėjo varyt mus miegoti,nes ryt juk laukė ''didi'' diena.O miegoti visai nebuvo blogai,nors ir ant kietų plytelių,bet visai normaliai.
Kadangi mokykla labai gera,tvarkinga ir turtinga,tai ji turi naujut naujutėlį sporto centrą kur yra puikūs dušai kuriuose ir nusiprausėm ir šiaip visa dienas ten prausėmės ir prausėmės...kaip vienas vaikinukas sako:na jeigu yra proga taip gerai nusipraust,ar mes dabar nesiprausim?
Suvaro gult,išjungiam šviesą na ir prasidėjo pokalbiai non-stop vienas per kita...Alia prie tamsos daugiau drąsos vaikinukams...O vaikinuku ryškiai mažiau.Vaikinams užteko vieno kabineto, o merginoms prireikė visų trijų. Kalbant su viena mergina priėjom išvados,kad vaikinai tiesiog yra bailiai.Jie bijo dalyvauti tokiuose renginiuose,nes jie juk patys sau faini ir jiems nereikia kitų...O šiaip iš vaikinų,tai faunos buvo įvairios.Visi ramūs,juk nusiteikę kažko išmokti,bet buvo ir forsų,ir ''žydrų'',ir kaimiečių kaip aš paprastų ir visokių...Iš merginų,tai nežinau.Visos tokios,kaip visos.Su keleta susipažinau,bet šiaip tik vienos pasiėmiau kontaktus,nes vis tiek su kitais būtų greit nutrūkęs ryšis.
Pas mus gyveno iš organizatorių,tai Rimantas ir toks Audrius.Tas Audrius toks na mano galva tikras vyras,bet mūsų bio laukai nesuėjo,tai nelabai mes bendravom,bet šiaip sėkmės jam.
O Rimantas,čia gi Rimantas iš mūsų barbių namelio,praeitais metais baigęs. Na juk neprieisi prie kito vaikino ir nepasakysi,kad tu ''mldc'' esi,bet šiaip jis tai yra geras žmogus ir linkiu jam visokeriopos sėkmės ir manu,kad jam pasiseks viskas.Šaunus fizikas.

Antra diena.
Mūsų ''trioba''

Dušas.Pusryčiai.Mankšta ir puikus oras.
Apie mankštą reiktų plačiau.Visus rytus darėme mankštą ir ten mumis tie studentai mokė šokio kurį juos išmokė vienas dėstytojas.Pirmą žiūrėjau į tai - wtf? bet dabar man taip patinka jis ir taip norėtųsi pašokti dabar jį...Labai faina,galėsiu kada parodyt,jeigu prisiminsiu.Eisiu tuoj vienas šokti turbūt...
Na va,pašokau vienas...judam toliau..sunkiai,nes veža ta daina...

Prasideda paskaitos
Pirma paskaita-Mąstymas ir įdėjos.Ją veda fizikos studentas.Truputi naujasis lietuvis,bet viskas labai šaunu. Labai daug nieko naujo neišgirdau,bet užsivedė įdomi diskusija apie švietimą Lietuvoje.
Ką pasisėmiau,tai,kad noriu pradėti mokintis žongliruoti.Padeda lavinti smegenis.
Dvi interneto svetainės TED.COM ir Lifehack.org
Sėdim,sėdim,klausomės ir toks didelis,didelis ''BUM''. Sprogimas. Mes visi tokie pakankamai persigandęs,o tie studentai sako:''aj čia nieko tokio,čia fizikai su azotu juokauja ir sporgdina...'' jo...
Kaip vėliau paaiškėjo,tai tada visu greičiu įlėkė sargas ten ir visus aprėkė....o vėliau chemikai buvo laboratoriją padegę,bet čia niekis...

Antra paskaita-Krizių valdymas
Vedė jau magistrantūra besi mokinanti psichologė.Jauna,įdomiai kalba,matosi,kad patinka šis darbas.Žiūrėdamas į ją supratau,kad vienas mano aplinkos žmogus visai galėtų studijuoti psichologiją.Reikės pasiūlyti.Dar papasakojo,kad visos skrandžio bėdos nuo per didelio streso,o aš išties turiu nemažų problemų su juo...

Trumpi pastebėjimai sėdint klasėje ir žiūrint per langa:
-Fizikai-kažkodėl dauguma lyg ir neformalai metalistai ar kas tokie...
-Fidi yra gera šventė,aš ne fizikas,bet noriu kitais metais sudalyvauti,man pati ta įdėja,kad ''fizikai pas filologes važiuoja'' veža.
-Užsimaniau būti fiziku,nes išties nustebau,kad jie labai aktyvus žmonės.Keista,nes juk rodos tokie žmonės yra moksliukai ir tikrai ne fizikai turėtų laikyt frontą judesyje,o kaip matom,kad taip ir yra.Neblogai.Na kur jūs aktyvus jaunime iš kitų ''humanitarinių'' institutų?
-This too shall pass
-Ale užsimaniau būt fiziku...

Trečia paskaita apie savanoriavimą. Galvojau bus neįdomu,nes bus apie kokias nors pagalbas afrikai,bet išties sudomino apie savanorvimą Europoje ir už jos ribų įvairiose renginiuose,projektuose ir pan.Jeigu kam įdomu,tai galėsiu plačiau papasakoti.Jau pradedu galvoti apie kitą vasarą,nes reikia sumokėti tik 10proc. kelionės išlaidų,o visą kitą padengia tas projektas,dar duoda kur gyventi ir dien pinigių.Svetainė JTBA.LT

Ketvirta paskaita apie viešąjį kalbėjimą.
Ją vedė jau buvęs fizikos studentas,o dabar jau dėstytojas VGTU,mokytojas vienoje mokykloje,vienos firmos savininkas ir šiaip aktyvus žmogus.
Tikrai daug nusimano apie viešąjį kalbėjima,bet pamačius jį galima ir kitaip pagalvoti,na neapkalbinėsiu aš jo,nes visai buvo įdomu.
Jo puslapis http://astonkus.weebly.com/

Penkta paskaita buvo renginių organizavimas
Taip pat jau fiziką baigęs vaikinas mums pasakojo savo kelia nuo mokyklos suolo iki dabar ir kaip tapo gerai žinomu organizatoriu ir kaip jį veža šitas darbas. Malonu buvo klausyti,nes daug tokių gyvenimiškų pavyzdžių pateikė.
Jo firma http://www.crazyideas.lt/crazyideas
Papasakojo apie savo tranzavimą...Nukeliavo nuo Berlyno iki Gruzijos su drauge už...už 10eurų.Viskas įmanoma,jeigu tik nori...


Kaip supratot,tai buvome užimti visą dieną,nuo 9 ryto iki 9 vakaro.Per tą laikę spėjo saulė pasisukti ir nuo vienų langu pradėjo šviesti ant kitų,bet laikas neprailgo.Buvo smagu.

Vėliau vakarienė ir...ir laiko stumimas.
Kas ėjo žaisti krepšinį,kas ėjo žiūrėti futbolą,kas ėjo šokti,o kas ėjo žiūrėti filmus...

Aš pasirinkau išeiti į lauką ir neprašoviau,nes ten,už durų buvo Vilniaus senamiestis,+17 šilumos,puse dešimtos vakaras ir įdomus žmonės.Susipažinau su tokia Milda,tai visą vakarą kalbėjom apie kaimiečių ir miestiečių tarmes,ir didelių ir mažų miestų skirtumus.Geriausi ir įsimintiniausi žodžiai :
adiu,bisSkeli,teip...
Vėliau pažiūrėjau filmą ir ėjau miegoti..puse trijų nakties...Pasirodo iš vaikinų,tai pirmas,nors jie ne ką veikė kitą,tik miegojo kažkur kitur pakritę...
Dar prieš viską pasivaikščiojau ir padariau porą kadrų iš mokyklos,na jau buvo sutemę ir nepavyko nufotografuoti normaliai vidaus,bet keletą akcentų parodysiu
Man patinka tokie visokie užrašai.Netgi miestuose labai patinka su visokiais retoriniais klausimais,o čia ir mokykloje tą galima rasti.

jie turi spinteles
tiesiog tokia vieta koridoriuje kur galima pasėdėt,paskaityti.Gail,kad nepavyko nufotografuoti palėpės..va ten tai jo...apšalęs likau.
suoliuko idėja gera
šitas tai visiškas mindfuck'as.stovėjom ir žiūrėjom tokie :? ne....

šaškių stalas

įėjimas į aktų salę

vaizdai pro mokyklos langus

Trečia diena.
Atsikeliu ankščiau,nusiprausiu,susidedu daiktus ir nueinu į mankštą.Paskutinį kart pašokam tą šokį,pasiėmu prisiminimo raštą ir lekiu susitikt su tėvais.
Einu Vilniaus gatvelėmis,o ten visokių įdomių kavinukių,kepyklų ir panašiai...norisi užeit ;]

Su tėvais aplankome nacionalinį muziejų,o ten eksponuojama Lietuvos diplomatijos istorija.Labai įdomu ir šiaip daug įdomios informacijos kurios gali prireikti ir egzamine.Patariu aplankyti,jeigu turėsit laiko.

Dar pasitrankom po senamiestį ir...Iki pasimatymo,Vilniau!

2 komentarai:

 1. Pripažinsiu : Laukiau šito įrašo.

  Dabar šiek tiek gailiuosi, kad nebeišsiunčiau anketos, na, bet nieko jau nebepadarysiu.

  Lina tai jau svajonių mergina, ane? :D

  Va va, tas savanoriavimas labai įdomiai skamba... Gal reiks išmėginti kokį kartelį, kol dar visai nesusenau...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerai,kad kam nors reikėjo jo ;]

   HM,kas del Linos tai ne,net kontakto jokio nepasiėmiau...Papasakosiu vėliau. ;]

   Panaikinti