2012 m. liepos 12 d., ketvirtadienis

Dainų šventė 2012 a.k.a. Mano gyvenimo šventė

Day 2

Daug nemiegojau.Užsistačiau žadintuvą ir atsikėliau anksti.Norėjau palysti po dušu pirmiau.Nusiprausęs apsirengiu ir sėdžiu.Visi miega.Iki pusryčių dvi valandos.Išėjau į lauką,įsėdau į autobusą ir nuvažiavau į centrą.Puse aštuonių.Miestas bunda.Aš su juo.Šiandiena paskutinė darbo diena.Ryt Mindauginės.Visi atsipalaidavę,neskuba.Nuostabus oras,šviečia saulė.Užsuku į kavinukę,išgeriu puodelį kavos ir pajudu atgal.Grįžus randu likusius draugus.
Pavalgę pusryčius ir dar pagulėję pasikalbėjom ir lėkėm į repeticiją.Per tą laiką ir oras subjuro.Lyja,lyja,lyja.Atvažiavus į stadioną truputi aprimo.Bet futbolo stadionas tai šlapias.Na ką,batai į šalį ir plikom kojom į futbolo aikštę.Viena nuostabiausių repeticijų mano gyvenime.Visi kolektyvai be batų maurojo po tešlynus.Kažkas dar bandė to išvengti,bet nepavyko.Kojos juodos,rūbai nutaškyti,bet emocijos neįkainojamos.Smagiai pasišokom ir po pietų grįžom ir mus paleido iki vakarinės repeticijos.
Pastebėjimas iš repeticijos,kad pamačiau labai daug kažkur matytų,bendrautų žmonių, o koks dar svarbus dalykas,kad pamačiau labai daug gražių merginų.Labai.
Grįžus atgal,palindus po dušu sustreikavo skrandis.Prigėriau angliukų.Spjoviau ant to skausmo,išlėkiau į centrą.Vienas.Ten į Vero cafe,kur jums ir rašau dabar šį pasakojimą į savo knygutę.Noriu pagulėti.
O Vilniuje kas man patiko,kad parduotuvių vitrinos praeivius sveikino su MindauginėmisGal ir nepaliečia ši šventė mūsų asmeniškai,,bet tautos istorijos pasididžiavimas užkrečia.Taip yra visose vakarietiškose valstybėse,o mes to dar tik mokomės...

Ir baigėsi mano knygutės užrašai.
Dabar viską rašysiu iš atminties.

Toliau.
Išeinu iį kavinės ir gaunu nuo klasioko sms,kad jau yra istorijos egzamino rezultatai.O lauke toks geras oras ir iškart jaudulys pradėjo mušti mane.Mygom padiktavau kodą ir gaunu sms,kad išlaikiau.90proc.Iškart sveikata pasitaisė.Nebeskaudėjo nieko,viskas gerai.Pilna skambučių tėvams ir kitiems.Viskas bus gerai.Grįžus atgal pakelėm po bokalą su kitais ir judam toliau.

O Dieve....Toliau nieko nepamenu.Ir tai yra blogai.Žinau tik,kad sekė vakarinė repeticiją.Muštynės su kitu kolektyvu dėl mūsų kolektyvo merginų orumo.Mat apipylė su vandeniu jas.Vėliau vos policijai nepakliuvom dėl vieno kitokio įvykio...Žodžiu,nieko gero.Paprasta repeticija.

Grįžom kažkada.Kažką veikėm ir žiū.jau vakaras....
O vakare...Lėkėm į klubą.Tarantino.Beveik visi dvyliktokai lėkėm.T.y.keturiese.Litų paklojom nemažai,padarėm visus klubo atributus.Žodžiu,apiforminom.Bet vis tiek gaila tų pinigų.Ir šiaip,koks iš manęs klubinėtojas a?Iš vienos pusės gailiuosi,kad ėjau,o iš kitos džiaugiuosi,kad nuėjau.Džiaugiuosi,nes supratau,kad klubai ne man ir kai gyvensiu Vilniuje į juos neisiu.Geriau jau kokį pub'ą susirast.Ne,ne.nematau prasmė po klubus man blaškytis.
Parėjom visai anksti,apie antrą.
Kritau miegoti,o mano palydovas dar išlėkė...
Tik girdžiu penktą ryt kaip lėktuvas nuo durų parskrendą,nukrenta kelnės,išdaužo pakelės butelius ir jis jau kritęs į lovą miega...Jo,vaizdelis vertas milijono...

Day 3
Mindauginės.Kam nedarbo,o kam juo darbo diena.
Pirmoji Dainų šventės diena.Šį vakarą koncertas Vingio parke.Mūsų vardas-Lietuva.

Žiūrim ir kaifuojam.Klausom ir gyvenam.Aš negaliu.Pirma daina-Lietuva brangi.Ašaros bėga ir neina sustot,žmogau.

antra dalis..nežinau kodėl lrt viso koncerto neįdėjo.šitos irgi pirmą dainą vertą paklausyti.nustebsit.


O ką mes veikėm tą dieną...
Sunkus rytas.Džiūnburna.
Išvažiavom 10 ryto.Sakė grįšim po repeticijų tik 22h.Daug nusivylimo,kad negalim pamatyt Dainų dienos Vingio parke.Daug,daug,daug.niekada nesu patyręs tokio nusivylimo.Ką padarysi.

Šį kartą važiuojame į kitą stadioną.Laukė jau +25.atvažiuojame į Generolo Jono žemaičio akademijos stadioną.Pamatome akademiją.Labai įdomu,juk ten ne kiekvieną įleidžia.
Bet mums nė motais,susirandam vietą kur pakrist ir krentam pamiegoti iki savo šokio.
Pirmi atvažiavom,paskutiniai išvažiavom.Teko ilgai laukt vairuotojo.Šį repeticija išskirtinė,nes nieko neįvyko.Ne,įvyko.Rokis klyną susiplėšė prieš visų akis ir teko lėkti atgal namo.
Važiuojam jau į tikrą repeticiją.Siemens arenoje.
Kai pirmą kartą sužinojau,kad šokių diena bus zymense,tai pykau,labai,labai pykau.Neapsakomai pykau.Juk Dainų šventė turi būti lauke,po atviru dangumi.
Bet...Bet pamačiau pirmą repeticiją zymense.Negalėjau savęs sulaikyti.Eina šiurpuliukai per nugarą,per rankas,per visą kūną kokį dešimt minučių,akys pačios rasoja ir nieko negaliu padaryti.Koks grožis.Kokie šokiai,koks garsas ir svarbiausia koks nuostabus apšvietimas.Ypač pradžios.Kas jos nematė gyvai,tas nesupras.
Visą popietę repetavom zymense,tai teko du kart pamatyt visą koncertą ir abu kartus neapsakomas jausmas.Kažkas nerealaus.Repetavom,repetavom.Viską išgyvenau pats savyje ir supratau,kad namo nenoriu.
Ir manau,kad ne vienas aš kažką pajutau,nes taip visi susišokom,kad repeticiją baigėm ne 22,o apie puse devynių.
(Dabar rašau ir fone groja visa dainų šventė.Kaifas neapsakomas)

Pažiūrėjau į laikrodį 20.15,mes turim eiti šokti ir pasakiau,kad 21h turim atsidurt Vingio parke ir pabūti nors paskutinę valandą.
Ir ką.Nors ir vairuotojas vilkosi vos ant 30-40km/h per visą Vilnių,bet 21h buvom Vingio parke.
Liepos 6 dieną,21 valandą visą Lietuva,visi tautiečiai kitose šalyse giedojo Lietuvos himną.
Jeigu tu jo negiedojai su visa tauta,tai aš neturiu ką su tavim kalbėti.Esu netolerantiškas tokiems dalykams,tad junk laukan šitą blogą.
Juokauju,skaityk toliau,tik kitais metais nepamiršk sugiedoti.Juk mūsų vardas-Lietuva.

Ir nevisi norėjo nulėkt į Vingio parką,tad teko paleist kitus namuose,o mumis tris nuvežė iki Vingio parko.Ir buvo verta.Bėgom,ėjom,bet į himną nespėjom.Eidami į Vingio parką giedojome,o tas jausmas,kai pradėjo giedoti ir visas Vingio parkas sujudėjo ir pradėjo dainuoti,tai neapsakomas.Neapsakomas.Pasikroviau tokia teigiama energija.
Ir atėjom,po himno.Dar spėjom valandžiukę paklausyti.Tikėjausi išgirsti Lietuva brangi,bet ją giedojo pačią pirmą,bet išgirdau kitų puikių dainų.Nesigailiu,kad po tokios sunkios dienos atsidūriau ten.įsimintinas vakaras.
Grįžom atgal su dainorėliais.Kažkaip nejaukiau jaučiausi.Alia nepageidaujamas,nes alia šokėjas,gadinu danorėlių džiaugsmą.O kas man....aš tik noriu pajust tą vienybę.

Grįžtam namo,o lauke toks geras oras.Nuostabus,tai dainorėlės atsileidžia ir nors paskutinį vakarą pasikalba su manim.Ale tikrai geras vakaras,radau senas geras drauges iš naujo.Patrynėm naujamiesčio šaligatvius ir palikau jas.Jugi man koncertas ryt,o joms namolio.
Bandė dar mane naktį išpaišyti,bet turiu gerą signalizaciją.Rokutis ir jo leksikonas atbaidytų bet ką.

Day 4

Visą rytą pramiegojau,net į pusryčius nenuėjau.Realiai,tai nieko neprisiminu.Ir blogai,reikėjo užsirašyt.
Nemačiau kaip dainorėliai išvažiavo.Bet ryte pamenu tą leidžiamų čiužinių ir velkamų lagaminų garsą.O atsikėlus pamačiau tuščią salę ir vienintelius mumis.
Generalinė repeticija,su rūbais.
Atlėkėm į zymensą ir buvo dar daug laiko iki mūsų šokio,tai susiradom tamsų kampą ir kaip kokie bomžai sukritom pamiegoti...Įdomus reiškinys.
Nuėjom pavalgyt į Ozą,į kažkokį Burgerhousą....Vienu žodžiu-nebandykit ten valgyt niekada.
Vėl repeticija.Šį kartą generalinė,be jokių stabdymų,kaip koncerte.
Visą išžiūrėjau.Pamačiau ko dar nematęs.Labai puiki kompozicija,labai gražūs šokiai...ypač nustebino tie šiuolaikiniai šokiai.Viskas tiko ir patiko.

Grįžom po pietų,karaliaujam mokykloje.Iki koncerto dar yra laiko.
Na ką,juk reik apsipirkt vakaro finalui mokykloje.
Nulekiam į parduotuvę.O ten ruselka tokia pardavėja.
Nežinau ar čia verta viską pasakot pažodžiui,bet esmė tokia,kad nusipirkom butelį.Įmušė kitą kainą.Nenorėjo grąžint pinigų tokiems kaimiečiams kaip mes.Neduoda savininkės numerio.Tai išsikvietėm policiją,su ją sutvarkėm reiklaus ir civilizuoti žmonės.Pasijuokėm kartu su pareigūnais ir gražiais išsiskirstėm.Jeigu kas norės,tai galėsiu papasakoti plačiau.Įdomus toks potyris ir pamoka,kad visada reikia kovoti už savo teises.

Grįžtam namo ir jau paskutiniai akordai ir važiuosim į koncertą.
Šokių diena vadinasi-Laiko vaikai.
55minutė-mūsų šokis

Trumpai apie koncerto video.
Šūdas čia ne video.Nekenčiu to operatoriaus.Nežino kada ir ką kaip parodyti.Kas gražu ir kas ne taip reikalinga.Rodo,kad rodyt kažką ir jam nė motais.
Visiškai,visiškai neperteikta pagrindinė koncerto mintis,o tik šiaip padriki elementai.Pyktis ima.Negaliu žiūrėti...o dar tos reklamos ir sušikta panoramą įkišta į vidurį.Tai išvis...žiūrovas nebesigaudo po tokios ilgos pertraukos ką čia bežiūri.
O kokios emocijos pačioje zymens arenoje...uch...

Atvažiuojam į zymensa,ten jau mano tėveliai laukia.Pasikviečiau tokį neapsakomą renginį pamatyti.

Mūsų Minijos a.k.a. Paminio kolektyvo foto
pasijuokavom


O karštis koks...lauke tvertis negalima.Dar gerai,kad mums nereik jokių vilnonių kojinių,o mažiukam...

Prasideda koncertas,pasislėpiau tarp žiūrovų.Negaliu,kaip viskas gražu ir nuostabu,ašaros rieda žiūrint ir suprantant,kad tai jau pabaiga.Tai jau viskas.Finišo tiesioji.Koncertas,tai tik simbolika.
Visos repeticijos,tai Dainų šventė.

Ną ką,mūsų šokiai,mūsų pasirodymas.Mūsų laikas.Šokt tokiam koncerte didelė dovana.Realiai labai man greit praėjo mūsų šokis.Dingo kaip ir viskas dingo.

Ir koncerto finalas.Vienas gražiausių dalykų įvykusių mano gyvenime.Nuostabi muzika,žodžiai ir visi 5tūkstančiai šokėjų vienoje vietoje.Nuostabu.Liks visam gyvenimui.Tas jausmas,plojimai,banga.

Ir viskas.Pasibagė.Euforija.Pakilimas.

Pirmas skambutis į Gargždus ir visa euforija išsiklaido

Mes jau važiuojam namo po koncerto,o lrt kabina makaronus...

-Aj dabar panoramą rodė,dabar šoka kažkokias nesąmones....


Zjbs...vaikai repetuoja,o kažkam,net kažkam,o daugumai atrodo,kad kažkokias nesąmones.Nes visiškai nesuprato viso koncerto esmė,temos ir ką juo norėjo pasakyti.
Reikėjo ten būti,o ne namuose per televizorių žiūrėti.

Toliau seks šokių dienos-Laiko vaikai paaiškinimas.

Koncertas susideda ir trijų dalių.Pasirinktas pavadinimas ne šiaip sau.Laiko vaikai pavadinimas simbolizuoja ir apjungia visas tris dalis pasakojančias apie mus,moksleivius.Pirma dalis vaikystė,antra dalis jaunystė,o trečia dalis,tai mūsų dienų problemos,su kuriom susiduriam,bet sunkiai kovojame.

Pirmoje dalyje šoka mažieji šventės dalyviai.Prieš kiekvieną šokį eina nuostabus teksas skaitomas mamos balso ir jį palydi šokis.Nuostabūs žodžiai,kokius tris kart pritaikiau savo vaikystei ir ašaros riedėjo kaip ir tada,kai buvau mažas.

Antras dalis,tai jaunystė,paauglystė.Mokyklos baigimas ir išėjimas į gyvenimą.Taip jau papuolė,kad šokį kurį šokau buvo paskutinį mokyklinis valsas...Labai simboliška,kai žinai,kad jau už savaitės šoksį jį išleistuvėse.Pamenu,kad jau einam į savo šokimo vietas ir fone kalba žodžiai ''greit šoksim išleistuvių valsą ir prasidės didžiausias nuotykis-gyvenimas''...uch.

Trečia dalis-Laiko vagys.
Tai dalis kuri buvo labiausiai nesuprasta.Alia kaip gali šokt šiuolaikinius šokius dainų šventėje ir šivis kas čia per muzika?a?
Ir eikit šikt kas nepakirtot esmės.O buvo taip,kad tie jaunuoliai šoko šiuolaikinius šokius simbolizuojančius televiziją ir kompiuterį,facebook'ą.Tuos dalykus,kurie labiausiai vagia mūsų brangų jaunystės laiką.Tuos dalykus kurių blogį suprantam,bet pasiduodam jiems.Viskas tiko.Ir šokiai,ir muzika, ir žodžiai,kurie pasako,kad kurgi visgi tas laikas dingsta...

Finalas.
Paukščių takas.Nepatingėsiu perrašyti tuos sakomus žodžius.
Tu stovis su visais 5 tūkstančiais prieš visą Lietuvą ir girdi tuos žodžius tau sakomus.

Įsivaizduokit,kad skaitote su savo mieliausiu mamos tonu.

''Niekas negali pakeisti dangumi keliaujančių žvaigždžių,orbitų
taip niekas kitas negali nugyventi tavo gyvenimą.
Kai tu eisi, įtemptu lynu pasiekti savosios žvaigždės:
aš negalėsiu laikyti tavęs už rankos,
tik tinklą ištiesiu po tavimi,
kad krisdamas taip stipriai neužsigautum.
Tik neskubėk,nelėk taip greitai.
Gal iš žemės gelmių,o gal ir iš kitų galaktikų
atsibeldę laiko vagys
vers tave nesustoti ir neleis tau nurimti.
Jiems niekada nebus gana tavęs ir tavo laiko.
Vienintelė jėga galinti juos nugalėti.tai Meilė.
Žinok,jog tavo žvaigždė,visada tavęs laukia.''

Tai vieni nuostabiausių išgirstų žodžių mano gyvenime.O po finalo sekė paskutinis šokis - Linksmapolkė.Šoko visi.Buvo nuostabu būti ta dalimi.
Prieš koncertą Efką pasakė,kaip gi Dainų šventė be bitute pilkoji?
Ogi jau dalyvavau trečioje dainų šventėje ir visada po koncerto paleidžia bitute pilkoji remiksą.Šis kartas irgi neišimtis.Po to pasilikom ir buvo didžiausia diskoteka Lietuvoje.Visi 5 tūkstančiai vienoje vietoje po koncerto sukosi linkmuose rateliuose kurių suknista ltv neparodė...Grįžom namo.Paskutinį kartą.Užsisakėm picų.Susėdom viduryje salės ir atšventėm.
gavom padėkos raštus
Susėdom kokią dešimtą,o atkilom nuo stalų kokia 5 ryto,kai prašvito.Kas įvyko prie stalo,tai ir lieka prie stalo.Bet buvo faina.


 Day 5

Kažkur kažkas išėjo miegoti.Mes keletas pradėjom baladotis po visus kabinėtus ir žadint visus kolektyvus.Rėkauti,kad jau namo važiuoja,kad lagaminus dėtųsi.
Visus pažadinus,patiems sudėjus lagaminus pats smigau ant suoliuko sporto salėje.
Nuostabus rytas,šviečia saulė,labai šilta.
Atvažiavo mano tėvai,paėmėm daiktu,bet nevažiavau su jais.Norėjau dasimušt iki galo kaip sakant.
Ką gi,pats metas jau ir judėti link traukinių stoties.
Nemeluoju,tik paskutinis aš peržengiau autobuso duris,jos užsidarė ir dangus pasileido lietumi kaip niekada nebuvo per tas dienas.
šalia stovi šokių vadovė,žiūri pro langą ir sako:
-Vilnius lūdi

Ir taip,Vilnius liūdėjo...Vienu metu jį paliko 5 tūkstančiai jaunų šokėjų...Liūdim ir mes.

Štai ir traukinių stotis.Susėdom į vagonus ir užmiegam,Visą kelią iki,pat namų miegam,nes buvom išties atidirbę ir atsitūsinę...Grįžtam į Klaipėda.Taip ir baigiasi mūsų šventė.


Galiu paskayti,kad tai buvo pačios nuostabiausios mano dienos.Ir eina šikti visi kurie turėjo skundu dėl maisto,eina šikti visų baltarnakių tėvelių baltarnakiai vaikeliai kurie skambino ir skundėsi kaip jei čia miršta.Ne jums ta dainų šventė,ne jums.Ne jums ją suprasti ir būt jos dalimis.Yra vertesnių.


Paminio topai
-Daina-Juoda orchidėja
-Šūkis- ''alaus atsigert''
-einu šetoną išvaryti
-einu velnią išvaryti
-ko čia pasitraukei?
-Jūs užkliūkit,o aš prišoksiu
-šūds intelgientas
-šūds apgaviks

Taigi,vakaras....Trečiasis koncertas.Ansamblių vakaras-Tai gražiai,gražiai mane augino...

Žiūriu į tą koncertą ir nesitveriu kailyje kaip noriu ten būt,per televizorių ne tas.
Žiūriu ir giriu tuos vaikus,kurie ten šoka ir groja.P.S.Visą laiką kol rašiau visą tai,tai grojo pas mane fone dainų dienos įrašai.Iš viso 2h koncerto ir rašymo.Nuostabus vakaras.Rimtai.1800 žodžių.

P.S.S.Mano meilė-Lietuva.
1 komentaras:

  1. Net negaliu nusakyti kaip tiksliai apibūdinai visą šventę. Nors praėjo šitiek laiko, bet tie žodžiai prieš "Paukščių taką"...Tikrai, vieni nuostabiausių žodžių ir skaitant ašaros riedėjo. Kaip gera žinoti, kad dar yra tokių žmonių kurie jautė tą energiją, kuriems nebuvo tai tik eilinis "renginys, kuriame privaloma atbūti" kaip kad buvo beveik visam mano kolektyvui. Ačiū, kad leidai prisiminti tai ...

    AtsakytiPanaikinti