2013 m. birželio 5 d., trečiadienis

Lana Del Rey koncerto Vilniuje apžvalgaLana Del rey savo muzikinę karjera pradėjo prieš 5 metus,bet iškopti į žvaigždžių olimpą pavyko tik po gerų 3 metų su daina Video games.Masinė psichozė Lietuvoje prasidėjo prieš gerus 1,5 metų,kai atsirado daina Blue jeans.
Neslėpsiu,klausiau jos nuo ryto iki vakaro.Ta daina sukosi ir sukosi pas mane automobilyje...Bet kaip visa tai  greit atsirado,taip visa tai greit dingo.Taip,atsirado naujų dainų,tad tuo pačiu ir plėtėsi gerbėjų ratas.O aš kaip tik,kuo toliau,tuo mažiau klausiau jos muzikos.
Prisipažįstu,netikėjau, kad viskas taip išsiplėtos ir bus surengtas jos koncertas Vilniuje.Tuo met tai atrodė visai nemažas netikėtumas.Kilo pakankamai nemaža sumaištis jaunimo tarpe facebooke,dar ta svajinga reklama TV ekranuose ir štai,aš su visa minia plaukiu kaip popierinis laivelis į Tiketos uostą atiduoti paskutinių studentiškų litų už XXI amžiaus dievaitės koncertą...yeah,right.

Galvojau,kad reik daugiau jos dainų paklausyt,visgi reiks traukt gaidą su visais arenoj...Paklausius keletą sykiu playlisto supratau,kad man patinka kokios 5 dainos ir man užteks.Taip ir slinko dienos su kita muzika,nes atrodė, kad iki koncerto dar labai toli.

Ir štai,koncertas jau turi būt rytoj.Gerai,kad dar nepamiršau bilieto iš namų pasiimt,bo tai pravalas visai būtų buvęs.Susitariau su chebrantais,kad lėksim.Dar tada nežinojau,kad jie ir išgelbės visą koncertą.Mąsčiau kaip čia susieis jiems keliai,nes vienas mano draugas iš mokyklos laikų,o kitas iš studijų...

Jau koncerto dieną,važiuojant pro areną link Mato,likus daugiau nei porai valandų iki koncerto rikiavosi automobiliai,mergaitės,vaikai,hipsteriai ir visokio kitokio plauko žmogeliai.

Atvykstam patys į areną,o ten jau eilė prie įėjimo nuo durų iki Ozo turbūt...Kas gerai, kad dalino Cola for free,tai pasivaišinom,eilė sumažėjo iki minimumo,tai ir įėjom be problemų.

Nusileidę į apačią iškart sutinkam Liutaurą su jo mergina,tad šiek tiek pakymarinę pajudam link scenos.
Atėjus,jau prie scenos visos vietos buvo išspaustos paauglių,kažkas kūrė laužus,tad atsistojom kur buvo vietos ir gerai yra.
Tikrai labai ilgai atrodė,kad žmonių nebus labai daug,nes publika rinkosi vangiai ir tik likus pusvalandžiui sugužėjo kaip reikalas.
Rodos iš aplinkinių reakcijos,kad nedaug kas težinojo,bet aš asmeniškai labai džiaugiausi,kad apšildanti grupė buvo Golden Parazyth.Patinka man jų muzika jau senokai.


Po to ir prasidėjo...

Visą tą laiką,kol ruošė sceną po Goldenų Lanai, per kolonėles grojo seni,seni maršai.Kartais primindavo senus rusiškus animacinius filmukus.Visa tai nebūtų buvę labai blogai,jeigu ne tų garso įrašų kokybė...Mano patefonas švaresnį gražesnį garsą išspaudžia.Nesupratau šitos idėjos.

Ir prasidėjo koncertas.
Jau,jau,jau,jau laukiau kada tik pradės bėgiot šiurpuliukai...bet,deja.
Taip,scena buvo graži ir įspūdinga. Priminė iš filmų 60-ųjų klubus ar kažką panašaus.
Pirma daina - my pussy tastes like pepsi cola...Jeigu ne tas sakinys,tai kaži ar ta daina turėtų kokio svorio.
Kas labai diorgino,tai nesipraususios besitrinančios malalietkos ir visi tie,iphonu ir galaxių garbintojai.
Tiesiog norėjosi prie kiekvieno prieit,mest jo tą telefoną į žemę ir paklaust: kam tu su ta savo bulve filmuoji tą koncertą?
Nu,ok,nusiraminam,gal norės mamai parodyt,gal draugei(kuri apsimes,kad jai labai įdomu).Bet kam ištisai filmuoti visą koncertą?Netoli manęs stovėjo mergina kuri visą,visą koncertą filmavo su telefonu.KAM???
Aš nežinau kokia čia turėtų būt valia,kad grįžus namo reiktų klausys pusantros valandos telefoninio įrašo...Tas pats kas,jeigu čipsus tau prie ausies kas nors kramtytu.
Tikrai,tie telefonai,tai velnio išmyslas koncertuose...Kas filmuoja ir nesimato per jį,kas įjungia blicą ir šviečia kiaurai galvas...

Viena foto padariau ir užteks.Ner ko čia.

Toliau,apie patį koncertą.

Pati Lana tai dviprasmiškas dalykas.Daug kam labai patiko,daug kam ne.Balsas buvo prikimęs,kartais neišdainuodavo,padažyta nemažai.Su publika bendravo,kas yra tikrai neblogai.
Tik nepatiko,kad padarė promoutą,kad pirktume jos rakandus prie išėjimo...Lyg ir taip lytų jau neužtenk.

Kas labai patiko,tai koncertuojanti grupė.Tikrai mątosi,kad profai grojo.Labai,labai patiko styginių mini orkestras.Pridėjo šarmo tokio.Gitaras brūžino irgi neblogai.

Kaip ir minėjau,tai scena ir jos vizualizacijos buvo puikios.Labai tiko muzikai.O operatoriai dirbo savo darbą labai gerai,per ekranus rodomi vaizdai atrodė lyg iš ne Lietuvos.

Kas turbūt labiausiai liūdino koncerte,tai garsas ir muzika.
Pirmiausia,tai nebuvo jokio didelio ir gero garso.Visiškai nebuvo.Buvo galima pakankamai ramiai susišnekėt su draugais ar klausyt ką kiti sako...Kadangi nebuvo garso,o Lanos dainos yra ramios,tad kai rami muzika groja tyliai,tai kur čia realiai už 130litų išsitaškysi? Gal syki ir pekėliau rankas netyčia. Lingavau su minia,bet toli gražu iki nusišokimo...Vyliausi prieš koncertą,kad kojos bus medinės po jo,bet kur tau...Melejoną sykių pažiūrėjau į savo laikrodį.Realiai,kad ir buvo sugroti visi hitai,bet nei vienas kurinys nepaliko neišdildomo įspūdžio.

Publika.
Nežinau ar verkti ar juoktis?
Gavau patirties,kad tokiuose koncertuose rimtumo nereik tikėtis.
Kaip kažkas pasakė,kad aštuntokų susibūrimas.
Aišku,man ir mums,kaip vyrams,tos besiglaustančios panos labai patiko,bet tik tiek.
Labai daug malalietkų,kurios netikiu,kad galvoja savo galva.Daug copy/paste žmonių iš Lanos klipų,daug hipsterių ir gėlių vaikų.Nesakau,kad tai blogai.Tiesiog pasakoju kas ten buvo.
Buvo ir vyresnio jaunimo,buvo,anot delfio,ir žvaigždžių...
Juokingiausi tai tie,kurie stovėjo pačioj scenos pradžioje.Juokas iki ašarų buvo iš jų.
Taip,Lanos autografą gaut super,pasidaryt foto super,bet iki tiek,kad kiltų isterija? Hey,žmonės,ar jums su galva viskas gerai? Operatoriai kaip ir sakiau,dirbo savo darbą,nes rodė visus tuos,kuriems kilo isterija,ekstazė ar dar kažkas tuomet, kai jie paliesdavo Laną ar gaudavo autografą.O mes ką...tiesiog žiūram į ekraną ir juokiamės.O ką daugiau daryt,kai mūsų amžiaus vaikinai lieją graudžias krokodilų ašaras?

Draugai?
Be jų nebūtų buvęs toks geras koncertas,nes mes ir kūrėm vienas kitam nuotaiką.Super.Labai man patiko,kad susigyveno Matas su Liutauru.

Išeinant su Matu neatsispyrėm promoutui ir nuripirkom po plakatą.10lt kainavo.Ir tai buvo pigiausia ką buvo galima įsigyt,nes visa kita prasidėjo nuo 100lt ir iki 600lt ....

Išėjau iš koncerto ir pamiršau jį.
Viso vakaro vinis man,kad išeinant gavau vienetinę Foje Coca-Colos skardinę.
Jau galvoju apie Spalio 26 dieną ir kaip trauksim Laužo šviesą...Pirmą ir paskutinį kartą su Foje nariais.


Reziumė

Bilieto kaina - 130lt. Reali koncerto vertė - 50-70lt

Ar eičiau dar syki? Ne.

Balas - silpnas 7

Ir dabar kabo Lanos Del Rey plakatas virš šaldytuvo,lyg kokios šventosios paveikslas pas bobute troboje,ir tik primena kokia yra praraja tarp iliuzijos ir realybės.

Ir vis dėl to man kyla toks klausimas-Ar iš tų, 8 tūkstančių susirinkusių žmonių,bent atsirastų 8 žmonės,kurie gyvena pagal jos muzikoje skelbiamas mintis ir idėjas?

5 komentarai:

  1. Autorius pašalino šį komentarą.

    AtsakytiPanaikinti
  2. nuuu nereikia cia i viska taip pesimistiskai zvelgti, koncertas buvo nerealus ir cia labai nuo kiekvieno nusiteikimo priklause. o del tu malalietku nu sori bet juokinga skaityti, nebuvo cia kazkoks koncertas n-18, zinojai kur eini:))

    AtsakytiPanaikinti
  3. Hahahah kažkodėl taip viską ir įsivaizdavau:)) bet kaip sakė čia kažkas - nėr ko stebėtis. Juk liaudis tai lietuviška, o atvažiuoja pati Lanutė! Aš manau, kad geriausia yra važiuoti į koncertus užsienyje, aišku jei tik galimybės leidžia. Dažniausiai jie būna masiškesni, brangesni (todėl ir tų malalietkų mažiau), bet užtat kokybė ir apskritai apipavidalinimas tikrai manau aukštesnio lygio:))

    AtsakytiPanaikinti