2013 m. birželio 25 d., antradienis

Lentvario dvaras


Lentvario dvaras yra įsikūręs Lentvaryje, 18km nuo Vilniaus,stovi šiauriniame Lentvario ežero krante, kuris buvo dirbtinai įrengtas supylus pylimą per ežerą. Dvaras minimas jau 1596 metų,o dabartiniai rūmai pastatyti 1869 metais grafo Juozo Tiškevičiaus ir rekonstruoti 1899 jo sūnaus Vladislovo Tiškevičiaus. Rūmai yra angliško neogotikinio stiliaus,o parkas išsiskiria tuo, kad jį projektavo žinomas prancūzų kraštovaizdžio architektas Eduardas Andrė. Jo projektuoti parkai Lietuvoje tėra trys - Lentvario dvaro parkas,Trakų Vokės dvaro parkas ir Palangos dvaro parkas(dabartinio Gintaro muziejaus). I-ojo Pasaulinio karo metais čia buvo apsistoję rusų armijos daliniai, kurie dvarą nusiaubė. Visus vertingus daiktus Vladislovas Tiškevičius išsivežė į Rusiją, kur jie pradingo. Išliko tik Vilniuje, Tiškevičių rūmuose, paslėpti daiktai, bet ir jie, išgabenti į Varšuvą kur taip pat dingo. Tarpukariu dvaras buvo konservuojamas,o II-ojo Pasaulinio karo metais dvare buvo įrengtos kareivinės.
Antrosios sovietinės okupacijos metais rūmai atiteko Lentvario kilimų fabrikui kur veikė fabriko administracija. Atgavus nepriklausomybę dvaras buvo gražintas Tiškevičių palikuoniui Eugenijui Tiškevičiui kuris 2007 jį pardavė dabartiniam savininkui Laimučiui Pinkevičiui,kuris žadėjo restauruoti ir sugrąžinti dvarą į aukso amžių, bet iš didelio rašto išeita iš krašto ir dabar su juo kariauja paminklosaugininkai.

Dvaro teritoriją sudaro:
XIX a. 2-osios pusės - XX a. pradžios neogotikiniai rūmai, statyti 1861–1869 m. (architektas G. fon Šachtas), rekonstruoti 1899 m. pagal Belgijos architekto de Vego ir architekto T. Rostvorovskio projektą;
Eklektiškų formų tarnų namas, statytas XIX a. pabaigoje;
Plytų stiliaus tvartas (XIX a. pradžia);
Arklidės (XIX a. pabaiga - XX a. pradžia);
Angliškasis parkas, įkurtas XIX a. pab., kraštovaizdžio architektas E. F. Andrė.Na,o pačiam teko būt šalia Lentvario dvarą tik syki ir tikrai žinau,kad sugrįšiu čia dar ne kartą.Ir viliuosi,kad pamatyti jo žydėjimo laikus vėl. Mano galva, tai yra vienas gražiausių dvarų Lietuvoje. Išties jaučiasi ta dvasias pamačius šį didingą pastatą.
Realiai, tai norėčiau grįžti vien dėl parko į kurį tą syk neužėjome.

Kaip atrodo Letvario dvaro parkas galite pamatyti paspaudę ČIA

Vidaus foto galite rasti ČIA

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą