2014 m. kovo 22 d., šeštadienis

Fiesta Personæ '14.Tegyvuoja Filosofijos fakultetas!

Ką gi...prabėgo mūsų fakulteto dienos, dėl kurių ir nerašiau visą mėnesį čia visiškai nieko,o tiek daug jug nutiko.

Įsijungiam muzikos ir pradedam.Fiesta Personae yra VU Filosofijos fakulteto dienų pavadinimas

Štai šių metų plakatas. Velniškai gražus, tik FB kokybė nekas.Visko neapžvelgsiu,nes tiesiog nėra,nei jėgų,nei laiko,nei kam įdomu tiek skaityti bus. Tiesiog papasakosiu kas man įdomiausia ir labiausiai įsiminė.

Visas pasiruošimas prasidėjo nuo Lapkričio mėnesio, bet tikrasis darbas prasidėjo nuo Vasario pradžios. Šiais metais man teko garbė būti fakulteto dienų laikraščio Bursų kiemas koordinatoriumi. Trumpai apžvelgsiu tris etapus. Iki - Per - Po

Iki prasidedant darbas,o ypač sausio mėnesį labai sunkiai nueidavau miegoti, bijojau pagalvoti apie tą laikraštį,nes visiškai nieko neturėjau, tokia nežinia kankino ir tikrai,tikrai buvo baisu. Išjungiu šviesą, atsigulu į lovą ir galvoju - ''tik negalvok apie bursų kiemą,tik negalvok apie bursų kiemą,tik negalvok apie bursų kiemą''. Ryte atsikeliu,einu į dušą ir galvoju - kaip norėčiau,kad dabar būtų kovo 23 diena....

Per prasidėjusius darbus viskas pasisuko kiek kitaip. Labai dėkingas draugams, kurie tikėjo ir kartais įkvėpdavo mane darbuotis. Pradėjom kurti, dėlioti, imti interviu, fotografuoti, maketuoti ir einant miegoti jau nebebijojau apie šį laikraštį galvoti.  Kas vakarą apgalvodavau ką reikia padaryti rytoj, kad kiek galima būtų palikta mažiau darbų dar kitai dienai. Ir surentėm šį laikraštį per maždaug 2,5 savaitės. Paskutinės dienos išvis patyliu...Buvo,kad nueidavau miegot ir 4 ryto...Skambučiai,redagavimai,taisymai,trinimai,papildymai ir kiti dalykai...Bet mums pavyko. Susipažinau su nemažai naujų žmonių tiek mūsų tarpe, tiek dėstytojų ir jau baigusių studijas. Teko asmeniškai pakalbinti Ievą Narkutę, buvusius SA FsF nariu, dalyvauti pokalbyje su Milda Pivoriūte ir fotografuoti visus asmenis, kurie pateko į laikraštį...Net buvo tokių minčių,kad jeigu taip būtų viskas nutikę pirmam kurse, tai gal būčiau perstojęs į Sociologiją...Praplėčiau savo žinių bagažą tiek praktine, tiek teorine prasme. Išties darbas juodas pakeist pokalbį iš kalbinės į rašytinę formą. Visas laikraštis man stovi akyse, žinau nuo pat pirmo iki pats paskutinio puslapio ir sakinio...

Po laikraščio išleidimo atsileidau ir vos net ašaros nenubraukiau...Išties tiek laukta tos akimirkos, tiek daryta ir štai jau ji čia. Pamenu,kad buvo velniškai geras oras, nereikėjo net striukės. Parlėkiau iš spaustuvės lyg ant sparnų...Ir ką..Ir nieko. Viduje kažkokia tuštuma. Štai,baigėsi viskas. O kas dabar? Ir pradeda galvoje klibėti mintys, kad kažką reikia daryti.Taip negali visko imti ir palikti,reikia save dar kažkur įprasminti...Ir tiesa sakant jau turiu minčių,bet apie tai vėliau...Daug kas įsivaizduoja, kad tai paprasta darbeliukas tiesiog imti ir parašyti. Man,kaip redakcijoje(tiesiogine prasme) užaugusiam žmogui, pats laikraščio kūrimo procesas buvo nežinomas ir net neįsivaizdavau ką daryti. Taip, nėra ko slėpti, mama man padėjo ir tuom džiaugiuosi, bet išties dėkingas aš jai, kad ji nesikišo, neklausinėjo ir buvau pilnai laisvos valios jį padaryti tokį, kokį turėjau savo galvoje. Gal ir ne tobulą, bet tai aš buvau koordinatorius/redaktorius ir tai buvo mano gyvenimo mokykla kurią vertinu labai labai. Turėjau puikią,kad ir mažą komandą, kuri man padėjo įprasminti tą turinį ir paleisti laikraštį į gyvenimą. Ačiū jums visiems, kurie prisidėjote tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Man tai labai daug ką reiškia.

Kai pagalvoji, tai aš išleidau per tokį laiko tarpą tik vieną 8 puslapių laikraštį, kuris sukėlė tiek daug emocijų viduje,kai mano mama per savaitę išleidžia du laikraščius nuo 12 iki 24 puslapių...Išties didingas man šis darbas ir neslėpsiu - norėčiau,tikrai norėčiau dirbti redakcijoje.


Pirmo puslapio foto yra dviejų nuotraukų fotomontažas. Pirmoji daryta 1924,o antroji daryta mano 2014 metais.Kitas aspektas tai fakulteto dienų kūrybos knyga - SinCera

Nusiunčiau savo darbus komisijai ir teko garbės patekti į šią knygą ir man. Realiai, tai į knygą pateko tik vieną nuotrauką kurios norėjau,o antroji nei man tiko,nei patiko.Man joje trūksta gilumo,bet aplinkiniai žmonės sakė,kad ji verta ir su ja viskas ok...Norėjau ko...Norėjau gi savo šunelio foto,kuris puikuojasi ant blogo viršelio.
O dabar trumpai apžvelkime vyskusius renginius, kuriuose teko pabūvoti.

Fakulteto dienos truko visą savaitę,tad ir renginių buvo apstu. Kiek galėjau, tiek sudalyvavau.

Paradoksas toks, jog šių metų fakulteto dienų idėja yra atgimimas kartu su pavasariu,o grynai pirmą Fiesta Personae dieną prisnigo,kad maža nepasirodė... :)))

Taip atrodė VU kiemas prieš DisputąTaigi, apie Disputą. Disputas yra diskusija, kurios forma atėjo iš antikos laikų. Yra du asmenys, kurie vienas su kitu diskutuoja. Vienas pasako tezę,o kitas bando ją paneigti. Laimi tas, kuris sulaukia daugiausia plojimų iš auditorijos pasibaigus diskusijai. Šių metų tema - Universiteto likimas globalizacijos kontekste. Išties buvo labai įdomu ir verta,o dar ji vyko senojoje Teatro salėje. Vėliau bus video, tai tikrai pasidalinsiu ja su jumis ir patarsiu pasiklausyti.

Vėliau tą dieną vyko ir protmūšis, kuris vyko Brodvėjaus pub'e,dalyvavo 17 komandų...mūsų liko 13...Kaip ten sako - svarbu nelaimėt,o dalyvaut...

Kitą dieną vyko Akcija X. Kiekvienai metais ji vis kitokia ir iki pat paskutinės akimirkos niekas nieko nežino. Patikėkit - buvo smagu. Ateinu į fakultetą nuo prezidentūros ir visas fakultetas skleidžiasi nuo geros šokių muzikos. Fakulteto kiemelyje vyko lindyhopo šokiai. Fantastika.

Vėliau ėjome į susitikimus su absolventais. Pas mus lankėsi Soc.darbą baigęs jaunas vyras,kuris jau 7 metus dirba Prezidentūroje. Išties įdomių dalykų papasakojo....

Vakare vyko Liutauro organizuota diskusija - Apie Socialinę Politiką ir Socialinį darbą paprastai. Diskusijos esmė buvo pabadyti pažvelgti į šiuos dalykus kiek paprašiau, arčiau tų žmonių požiūrio,kurie nesusiduria su šiais dalykais ir svarbiausia paneigti gajus stereotipus apie šias specialybes.

Trečioji diena buvo paskirta Sociologams - dalyvavau viename renginyje - susitikime su A.Tereškinu. Iki tol jo nežinojau,bet dabar jau noriu perskaityti jo vieną kyngą...

Ketvirtąją dieną vyko Psichologų pavasaris,kuriame neteko sudalyvauti,o vakare - ilgai lauktas Bard'akas. Apie jį vėliau.

Penktąją ir paskutinę dieną vyko Apdovanojimų vakaras. SA dėstytojus, kuriuos išrinko studentai,o dekanas su prodekanu studentus. Kaip Liutauras praminė šį renginį,tai buvo Juokis' 14. Ir išties, visą renginį lydėjo nenusakomai gera atmosfera ir juokas...Vedėjas, dekanas, prodekanas ir visi kiti tiesiog davė peno juoktis. Iki ašarų :))) Po visko aišku buvo uždaromasis afteris,bet apie jį istorija nutyli....Tik pamenu kaip mes septyniese su Passatčiusesu skrodėm po naktinį Vilnių...

Ir štai kas įdomiausia. Fiesta personaea išties įvykdė savo misiją - prikėlė mus kartu su pavasariu. Jeigu pirmą šventinę dieną snigo ir buvo šalta, tai paskutinę dieną jau buvo grynių gryniausias pavasaris - +17,atsigavęs Vilnius, pilna katedros aikštė žmonių ir numestos striukės į giliausią kampą...O kartu su tuo seka iš naujo sugebėjimas pažvelgti į fakultetą ir jo žmones. Iš naujo užgimęs pasididžiavimas savo universitetu, fakultetu, draugais, dėstytojais ir VU SA FsF...Išties, atgimėm kartu su pavasariu visomis prasmėmis.


O dabar apie Bard'aką. Jį koordinavo, organizavo ir ant savo pečių išlaikė mano draugė Karolina. Gerbiu ją už tai, nes teko matyti ir girdėti viską iš šono. Nenoriu čia plėsti, tegul viskas lieką taip. Tiesiog viskas reziume gavosi laaaaaaaabai gerai.

Loftas, muzikantai, publika...viskas buvo kaip iš natų,be jokių nesklandumų. Visą koncertą lydėjo gera nuotaiką, bendravimas ir muzika.Išties po visko pasijaučiau viso to dalimi .Koncertavo Kaniava,Vidas Bareikis, Arbata, Rok and Dom ir dar .... 10 balų, Karolina!

O dabar fotoreportažas.Kai kurios foto iš FB,tad kokybė nekokia.


Foto ir Bard'ako darytos mano. Vėliau bus papildymas iš kitų fotografų.
Velniškai pavargau. Jau buvau pamiršęs ką reiškia fotografuoti renginį.

Norėjau kažką įrodyti,bet dabar aš...

p.s.Man taip svarbu, kad turėjau progą įsirašyti savo vardą į fakulteto dienų istoriją. Tikrai,tai man daug ką reiškia.Ir velniškai dabar gaila,kad viskas baigėsi...toks jausmas,kai atsikeli kitą dieną po naujųjų metų sutikimo ir supranti,kad šventės baigėsi.

p.s.s.Tegyvuoja Filosofijos fakultetas!..

Na, ir kad nereiktų rašyt atskiro įrašo, tai papasakosiu kaip sekasi man ir pasidalinsiu keletu kadru.

Kol aš čia nerašiau, tai į eterį išėjo pirma Serialo serija, Kryme įvyko referndumas ir atėjo ne tik kalendorinis pavasaris...
Visko ir neprisiminsiu žmogau, kas per tiek nutiko,o ir visą laiką valgė Fiesta su Bursų kiemu,tad apžvelgsiu apgraibom ką prisiminsiu.

Kas išties įsiminė,tai Kovo 11-osios paminėjimas namuose, pasisėdėjimai pas Martyną namuose, naktinis Vilnius, velniškas rašto darbas MKIC'e, 12 aukštas Klaipėdoje, koliai, Audinės valymas...
Išties..tad rašto darbas,tai lyg sustojęs laikas. Kovo mėnuo,o jausmas lyg sausio mėnesį per sesiją...Sninga,lyja,šalta...Dar savo Audinės neturiu,palikau gi ją namuose,tėti tvarko truputi ją,bet viskas dėl gero tikslo,o ir vaikščioti pripratau ir smagu kažkaip.

Nuotraukos pačios už save kalba.Porų įdomių kadrų iš interneto
Ir pabaigai,mano klasioko Tauro Č. darbas...Aš jau pasipuošiau savo telefono ekraną,o tų?


Beje, sakiau,kad noriu Polaroido? tai nebe,dabar must have yra google glass


p.s.
-Tai kas dabar?
-Pradedam ruoštis Dvarų fotoparodai.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą