2015 m. lapkričio 4 d., trečiadienis

Raudonas ruduo

Yra iš viso yra atrasti 7 momentai. Trys momentai literatūroje, trys momentai muzikoje ir vienas kine. Gal jų yra ir daugiau, bet dar neteko atrasti.

Literatūra

1. Taip per keturis su puse metų ir neišsiaiškinau tikslios šios frazės kilmės, sako, kad šia patarlė, o man asocijuojasi su Henriku Radausku - ''Kai širdis traukia, kojomis neatsispirsi''.

2. Tada seka geriausias momentas - Sauliau Šaltenio knygos ''Riešutų duona'' skyrius ''Ratu ir visados aplink'' su iki skausmo žinomu dialogu ir pagrindine mintimi ''- Tau kur tu, Antanai, tiek metų buvai?...Kur tavo akys?...Kur tu tavo širdis buvo?...Ėjai kažkur, ėjai, ir vis, sakytumei, ratu, ir visados aplink...''

3. Ir galiausiai seka Juozo Apučio apysaka ''Nesmagu, kad liekate vienas'' su tokio pačio skambesio dialiogo fragmentu ''   – Tu keliauk namo. Eik namo, kol dar ne vidurnaktis.
                          – Nesmagu, kad jūs liekat vienas.
                          – Eik namo. Kol dar ne vidurnaktis.Muzika

1. Foje - ''Žvakių šviesoje''. Ir viena stipriausių frazių apskritai visoje A.M. kūryboje - ''Juk jei atsiversiu, kaip lietus. Kitų akyse vis tiek tai kaukė bus.'' Dabar net prisiminiau, kad yra tokia Christmas version šios dainos. Gal tiktų gruodį besimokant MKICe ir prieš važiuojant namo įsijungt j mašinoje ir po tuo gatvės šviestuvu vien syki pašokt kol dar esam jauni...

2. Hiperbolės daina ''Laužai'', kuria yra perdainavusi ir Foje. Ir ta frazė ''pasislinktumei tu, jei prisėsčiau šalia''. Tokia naivi ir banali, bet toje dainoje suskamba taip kaip reikia. O kur dar plokštelės traškesys.

3. Ir tokios atlikėjos Rasa Doniela daina ''Prisėdai šalia''. Nežinau kas ji tokia, nesu labai ir klausęs jos, bet šitą dainą kas kart išgirdus per radiją norisi sustot ir pasigarsinti. Ji tikrai puiki. Ji net mano krikšto tėčiui patinka. ''Sena obelis pražydo vasario gale, turbūt todėl, kad tu šiandien prisėdai, prisėdai šalia''. Šita daina su visu jos tekstu yra kažkas tokio neapsakomo. Kartu galėčiau čia pridėt ir tokio pat užtaiso Rondo dainą ''Namas prie upės'' kur dainuoja - ''Obelis sode pražydo ir tikriausiai iš pavydo trimituoja baltos gulbės Nemune''. 


Ir filmas.Vienas mėgstamiausių Lietuviškų filmų man - ''Maža išpažintis''. 
Ta vieta kai Vytautu Kernagiu pasinaudojo merginos ir jo draugas sako ''Visos jos tokios''. Ir šis ruduo tikrai raudonas. Raudoni batai. Raudonas automobilis. Ir dar kokia nors raudona nudegusi lūpa. Tik tu juoda.  Pirmą kartą vidurnaktį ėjau ratu ir visados aplink ir nebuvo nesmagu, kad likau vienas, nes aš atsivėriau kaip lietus ir tai nebuvo kaukė. O dabar pabandysiu atsispirti kojomis. Ir jaučiu ,kad viskas bus gerai ir man nereikės būt juo. Būsiu savimi. p.s. O dabar baikim seilėtis, būkim vIrais.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą